diagnostyka

Diagnostyka radiologiczna stomatologiczna

 

PANTOMOGRAM

 

Pantomogram, zdjęcie pantomograficzne, ortopantomogram, - panoramiczne zdjęcie rentgenowskie szczęki i żuchwy. Jest to zdjęcie przeglądowe przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów oraz struktur je otaczających takich jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe. Wykonanie pantomogramu jest bezbolesne i trwa około kilkunastu sekund. Za pomocą pantomogramu można wykryć wiele nieprawidłowości, jak np. próchnica, zmiany okołowierzchołkowe, zęby zatrzymane, zęby nieprawidłowo przeleczone kanałowo. Ze względu jednak na ogólny obraz czasami wymagane jest wykonanie dodatkowo dokładniejszego zdjęcia zębowego podejrzanej okolicy. Ortopantomogram daje również pogląd na stan kośćca w przypadku planowania zabiegu wszczepiania implantów zębowych.


 

TELEMETRIA (CEFALOMETRIA)

 

Zdjęcie cefalometryczne (ang. cephalometric radiography) to procedura obrazowania radiologicznego części twarzowej czaszki, która uwidacznia zarówno struktury kostne, jak i skórę badanego.
Zdjęcie rtg cefalometryczne zębów (cefalo) umożliwia bardzo dokładną diagnostykę wad ortodontycznych oraz precyzyjne planowanie leczenia ortodontycznego. Zdjęcie jest wydawane Pacjentowi na kliszy w ciągu około 10min.

 

 

ZDJĘCIA PUNKTOWE- RTG ZĘBÓW

 

Zdjęcie punktowe (wewnątrzustne) jest najczęściej wykonywanym zdjęciem radiologicznym i stanowi podstawowy element leczenia stomatologicznego. Dostarcza ono najwięcej informacji na temat stanu pojedynczych zębów. Charakteryzuje się dużą dokładnością, co pozwala na uwidocznienie nawet małych szczegółów zęba.

 

 

WSZYSTKIE BADANIA RTG WYKONUJEMY Z UŻYCIEM NOWOCZESNYCH I BEZPIECZNYCH,
WYSOKIEJ KLASY APARATÓW RTG!

ZDJĘCIA W JAKOŚCI CYFROWEJ
MOŻLIWOŚĆ PRZESYŁANIA WYNIKÓW DROGĄ MAILOWĄ

Promocje

Katalog wszystkich usług

O NAS

Od 2000 roku troszczymy się o zdrowie Płocczan-dorosłych i dzieci. Zajmujemy się ginekologią i położnictwem, chirurgią dziecięcą oraz diagnostyką ultrasonograficzną ogólną i radiologiczną stomatologiczną. Nasza firma wciąż się rozwija, wzbogaca o nowocz...

więcej ››

 

 

NA SKRÓTY

KONTAKT


09-402 Płock
ul Jachowicza 8b

tel. przychodnia: 24 366 93 63
tel. centrum urody: 24 362 76 50

ecomed@zdrowieipiekno.com.pl

 

 

Projekt i realizacja

https://www.eniteo.pl