medycyna estetyczna

Porady

 

PORADY


.JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ


Depilacja laserowa to dziś coraz częściej stosowany zabieg zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Właściwe przygotowanie pozwoli uniknąć niechcianych konsekwencji oraz sprawi, że przeprowadzony zabieg będzie skuteczny i efektywny..

Oto 10 najważniejszych zasad:


1. Na miesiąc przed zabiegiem nie opalamy się – w opalonej skórze obecna jest duża ilość melaniny, która przyciąga światło lasera.
2. Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie stosujemy samoopalaczy.
3. Na 6 tygodni przed zabiegiem nie wyrywamy włosów na ciele, a na 4 tygodnie nie usuwamy włosów na twarzy.
4. Na 1-3 tygodnie przed zabiegiem odstawiamy leki fotouczulające – np. antybiotyki, leki przeciwdepresyjne, niektóre środki przeciwbólowe (Aspiryna, Ibuprom).
5. Na 2 tygodnie przed zabiegiem odstawiamy herbaty ziołowe zawierające dziurawiec lub nagietek.
6. Dbamy o to, by skóra nie była podrażniona lub przesuszona.
7. Na 1-2 tygodnie przed zabiegiem nie stosujemy peelingów chemicznych.
8. Na tydzień przed zabiegiem nie używamy kremów do depilacji, nie stosujemy kosmetyków, które w swoim składzie zawierają retinol, izotretinoinę czy kwasy owocowe.
9. Dzień przed planowanym zabiegiem golimy włosy, które mają zostać usunięte.
10. Do zabiegu przystępujemy mając czystą skórę – pozbawioną śladów makijażu, kremów czy dezodorantów.


JAK SKUTECZNE USUWAĆ ZMARSZCZEKI


Pierwsze zmarszczki widoczne są już około 25 roku życia, a z wiekiem pojawia się ich coraz więcej. Na przyspieszenie procesu starzenia, oprócz czynników genetycznych, wpływa promienie słoneczne, palenie papierosów, niewłaściwa dieta, stres, a nawet duży ruch mimiczny twarzy oraz, co bardzo ważne, niewłaściwa pielęgnacja domowa.

Kiedy pierwsze zmarszczki już się pojawią, warto skorzystać zabiegów:


1. Obstrzykiwania toksyną botulinową, bo to najlepsza broń do walki ze zmarszczkami mimicznymi na czole oraz wokół oczu. Zmarszczki te pojawiają się najszybciej u bardzo ekspresyjnych osób. Botox nie wypełnia zmarszczek lecz blokuje aktywność mięśni, które znajdują się dokładnie pod nimi. Dobrze wykonany zabieg jest bezpieczny i nie powoduje utraty naturalnych rysów twarzy.
2. Wypełniania kwasem hialuronowym, bo jest doskonałym sposobem likwidacji zmarszczek i modelowania twarzy. Wykorzystuje się go do wypełniania policzków, doliny łez czy bruzd nosowo-wargowych, a także do powiększenia ust. Kwas należy stosować w rozsądnych dawkach, ponieważ podanie go w nadmiernej ilości, może zupełnie zmienić rysy twarzy. Efekty takich działań obserwujemy na ulicach czy w telewizji.
3. Mezoterapii igłowej, bo to kuracja pozwalająca skutecznie radzić sobie z problemem starzenia się skóry. Jest to najlepszy sposób na rewitalizację. Dostarczane w głąb skóry substancje nawilżają ją i pobudzają komórki do produkcji kolagenu, dzięki czemu poprawia się gęstość i sprężystość. Jest to również świetna metoda uzupełniająca dla bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.
4. Fotoodmładzania, bo światło działa niezwykle korzystnie na skórę. Zastosowanie przefiltrowanych wiązek światła o szerokim spektrum pozwala znacznie poprawić wygląd skóry oraz zredukować jej niedoskonałości. Skóra jest pobudzona do produkcji kolagenu, poprawia się jej jędrność oraz wygładzają istniejące zmarszczki.
5. Peelingów chemicznych, zwanych kwasami, bo to jeden z najlepszych sposobów na profilaktykę przeciwstarzeniową orz naturalną regenerację skóry. Zabieg powoduje złuszczanie starych komórek i produkowanie młodych, przez co skóra stanie się gęstsza, jędrniejsza, bardziej nawilżona i sprężysta. Kwasy dodatkowo powodują rozjaśnienie przebarwień oraz ujednolicenie kolorytu skóry.


JAK POZBYĆ SIĘ POPĘKANYCH NACZYNEK


Pękające naczynka oraz rumień na twarzy to kłopoty, z którym boryka się wiele osób. Na szczęście dziś można z nimi skutecznie walczyć. Należy pamiętać tylko, że inaczej zamyka się pękające naczynka w postaci wyraźnych niteczek, a inaczej walczy się z rumieniem. Często jednak oba problemy są połączone. Do rozszerzania naczynek przyczyniają się istniejące warunki atmosferyczne, zmiany temperatur, zmiany hormonalne, gorące napoje i alkohol, emocje a także wysiłek fizyczny.

Do walki z pękającymi naczynkami służą:


1. Zabiegi laserowe zamykania naczynek i likwidacji rumienia
2. Zabiegi termokoagulacyjne zamykania naczynek
3. Zabiegi uszczelniające naczynia. Są to przyjemne zabiegi pielęgnacyjne, które wzmacniają efekty terapii laserowych oraz stanowią znakomitą profilaktykę.
4. Niezwykle ważna jest też pielęgnacja domowa. Preparaty z zawartością arniki, rutyny, kasztanowca czy witaminy C, mogą być tutaj świetnym uzupełnieniem zabiegów i skutecznie zmniejszyć zaczerwienienie skóry.
5. Unikanie dużego wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli czy sauny.
6. Ograniczenie ekspozycji skóry na słońce.

JAK ZLIKWIDOWAĆ PRZEBARWIENIA


Przebarwienia na skórze to coraz częstszy problem. Jeśli zdecydujecie się na to, aby z nimi walczyć, trzeba pamiętać, że bardzo ważna jest pielęgnacja domowa i ochrona przed słońcem. Przebarwienia to efekt promieniowania słonecznego połączonego z zaburzeniami hormonalnymi, antykoncepcją, stanem zapalnym skóry czy stosowaniem preparatów światłouczulających. W każdym z tych przypadków dochodzi do zaburzenia wydzielania melaniny, co skutkuje defektem widocznym na skórze.

Do najskuteczniejszych metod usuwania przebarwień należą:


1. Laserowe usuwanie przebarwień
2. Peelingi chemiczne, które powodują rozjaśnienie skóry
3. Terapia kremem Cosmelan. Jego zaletą jest osiąganie efektów w stosunkowo krótkim czasie.
4. Pielęgnacja domowa i stosowanie kremów bogatych w składniki rozjaśniające
5. Stosowanie kremów z wysokim filtrem.

Promocje

Katalog wszystkich usług

O NAS

Od 2000 roku troszczymy się o zdrowie Płocczan-dorosłych i dzieci. Zajmujemy się ginekologią i położnictwem, chirurgią dziecięcą oraz diagnostyką ultrasonograficzną ogólną i radiologiczną stomatologiczną. Nasza firma wciąż się rozwija, wzbogaca o nowocz...

więcej ››

 

 

NA SKRÓTY

KONTAKT


09-402 Płock
ul Jachowicza 8b

tel. przychodnia: 24 366 93 63
tel. centrum urody: 24 362 76 50

ecomed@zdrowieipiekno.com.pl

 

 

Projekt i realizacja

https://www.eniteo.pl